за нас

 • AO3A82151

Професионална LED расте светлина Производител

Шенжен MINGXUE Оптоелектроника Co, Ltd (исто така познат како MINGXUE, акции кодот од сликата: 838.130) е основана во 2005 година, се фокусираше на LED за повеќе од 10 години. MINGXUE е производителот се ангажирани во истражување, развој, производство и продажба на LED расте светлина, предводени од лента, предводена бар и LED дисплеј модул со производство на повеќе од 10.000 квадратни метри растенија. MINGXUE има сукцесивно добиени државно ниво високо-технолошки компании, првите 100 LED компании и други почесни титули, и сертифициран од страна на SGS / ISO9001: 2000 / TS16949 CE RoHS, FCC, ERP, UL LM-80, како и UL 8800 за предводена расте светла ....

MINGXUE надеваме да се воспостави долгорочна соработка со вас преку нашите високо квалитетни производи и нашата искрена служба!

Вести

Effects of light quality on plant growth ...

The light of nature comes from the sun, and the solar spectrum cocoa is roughly divided into three parts: ultraviolet light <400nm (UV-A315-400nm, UV-B280-315nm, UV-c100-280nm), far red light and infrared light >700nm ( Far red light 700-780nm, infrared light 780nm-1000μm), photosynthetical...
Effects of light quality on plant growth and development

Изберете најдобар LED расте светла за вас од страна Wa ...

Looking for the best brand for grow lights of 1000w, 600w, 400w, 300w 200w 100w? If so, we’ve compared and reviewed all Top Best Grow Lights For Sale categorized in watts power. You should do your research and know what you’re goals are, When it comes to purchasing an L...
Изберете најдобар LED расте светла за вас од страна Вотс: 1000W, 600W, 400W, 300W, 200W 100W

Зошто да изберете LED расте светлина наместо остана ...

Многу градинари бараат да се прошири на сезоната на растење од тревки, лиснат зеленчук и цвеќиња во затворен простор со користење расте светла. Во минатото, лозарите се користат флуоресцентни светилки да се обезбеди потребната светлина за одгледување на растенија во затворен простор. LED (диоди кои емитуваат светлина) расте светла се прилично неодамнешната иновации, ...
Зошто да изберете LED расте светлина наместо на други расте светилки?
 • Квалитет

  Квалитет

  ISO9001: 2008 SGS ССА NQA Intertek Energy Star
 • Сертификат

  Сертификат

  UL MET ETL DEKRA TUV CE CCC FC Rohs
 • Производител

  Производител

  15.000 квадратни метри вкупно 335 лица од 13 години се фокусира на LED

WhatsApp Online Chat !