за нас

Профил на компанијата

профил-11

 

 

 

Шенжен MINGXUE Оптоелектроника Co, Ltd (исто така познат како MINGXUE, акции кодот од сликата: 838.130) е основана во 2005 година, MINGXUE е производителот се ангажирани во истражување, развој, производство и продажба на LED расте светлина, предводени од лента, предводена бар и LED дисплеј модул со повеќе од 13.000 квадратни метри производство растенија.

Mingxue има искуство за повеќе од 13 години, предводени од квалификувани работници, напредна опрема и strick контрола и систем за производство ни прават еден од водечките компанија во предводени бизнис.

 

 

MINGXUE има сукцесивно добиени државно ниво високо-технолошки компании, првите 100 LED компании и други почесни титули, и сертифициран од страна на SGS / ISO9001: 2000 / TS16949 CE RoHS, FCC, ERP, UL LM-80, како и UL 8800 за предводена расте светла.

профил
11-2

 

MINGXUE доведе расте светла се користат во фабрика фабрика, стаклена градина, расте шатори, итн, и LED ленти MINGXUE е широко се користат во супермаркет синџири, хотелот проекти, рокот на кабини, паметни домови и слично; приказ модул MINGXUE е широко се користат во главните медиуми, надворешно рекламирање апликации затворен и други области.

 

 

Со цел да активно да одговори на големата национална стратегија за развој на високо-технолошки претпријатија, како и да се добијат повеќе фондови за истражување. Значи можеме да развијат поефикасни LED производи, ги нашите производи поконкурентни дома и во странство, компанијата беше успешно котираат на neeq Пекинг во 2015 година.

профил-2
профил-3

 

 

MINGXUE надеваме да се воспостави долгорочна соработка со вас преку нашите високо квалитетни производи и нашата искрена служба!WhatsApp Online Chat !