за нас

 • AO3A82151

Професионална LED расте светлина Производител

Шенжен MINGXUE Оптоелектроника Co, Ltd (исто така познат како MINGXUE, акции кодот од сликата: 838.130) е основана во 2005 година, се фокусираше на LED за повеќе од 10 години. MINGXUE е производителот се ангажирани во истражување, развој, производство и продажба на LED расте светлина, предводени од лента, предводена бар и LED дисплеј модул со производство на повеќе од 10.000 квадратни метри растенија. MINGXUE има сукцесивно добиени државно ниво високо-технолошки компании, првите 100 LED компании и други почесни титули, и сертифициран од страна на SGS / ISO9001: 2000 / TS16949 CE RoHS, FCC, ERP, UL LM-80, како и UL 8800 за предводена расте светла ....

MINGXUE надеваме да се воспостави долгорочна соработка со вас преку нашите високо квалитетни производи и нашата искрена служба!

 • Квалитет

  Квалитет

  ISO9001: 2008 SGS ССА NQA Intertek Energy Star
 • Сертификат

  Сертификат

  UL MET ETL DEKRA TUV CE CCC FC Rohs
 • Производител

  Производител

  15.000 квадратни метри вкупно 335 лица од 13 години се фокусира на LED

WhatsApp Online Chat !